ЧЛАНОВИМА ДРУШТВА ДИРЕКТОРА ШКОЛА СРБИЈЕ

ДИРЕКТОРИМА ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА СРБИЈЕ

ПРЕДМЕТ: ВАЖНО САОПШТЕЊЕ

Поштоване колегинице и колеге,

Овим путем Вас све обавештавамо, да смо успели да се изборимо са великим проблемом који смо имали неколико дана уназад, а у вези са срамним кривичним пријавама које су поднете против свих директора школа у Београду, ( које су се односиле на примену епидемиолошких мера и њено спровођење), захваљујући брзој реакцији нашег Министра и његовог тима.

Наиме, ми смо затражили хитан пријем код Министра због ове ситуације, и у року краћем од 24 сата, наш министар Ружић нас је примио, са својим тимом.У нашој делегацији су били председник Скупштине и члан УО Дејан Недић и члан УО Милош Бјелановић, а Министровом тиму, поред министра Бранка Ружића, били су и посебни саветник министра Зоран Костић, саветница министра Јелена Парезановић, и помоћник министра за средње образовање Милош Благојевић.

Састанак је био веома спонтан, конструктиван, оперативан и ефикасан.Господин Министар је одмах на самом почетку замолио нашу делегацију, да пренесемо свим директорима школа Београда извињење премијерке Ане Брнабић, као и његово лично извињење, за непријатности које су поједини директори (са општине Земун и општине Савски венац) доживели у Полицијским станицама тих општина, и напоменуо, да је пре овог нашег састанка већ одреаговао, и од надлежних државних органа добио уверавања и обећање, да ће цео овај случај бити стопиран, на највишем нивоу.

Господин Министар нас је замолио да и ми дамо допринос смиривању ситуације и одустанемо од контра тужби, што смо ми и прихватили, јер је најважније од свега, да је ово све завршено и стопирано.

Наша делегација се захвалила господину Министру и његовом тиму на веома хитрој и успешној реакцији и помоћи нама директорима.

У другом делу разговора, Министра и његов тим, смо упознали са историјатом настанка нашег Удружења, са нашим деловањем и активностима свих ових година, и заједнички смо констатовали, да је наше „Друштво директора школа Србије“, и код овог руководства нашег министраства препознато и уважено као партнер и сарадник на заједничком задатку, а то је побољшање квалитета образовања и васпитања у нашој земљи, као и строга примена и спровођење законских одредби за време трајања корона вируса, а са циљем заштите и безбедности здравља, како ученика тако и запослених.

Члан Управног одбора                                                       Председник Скупштине

Милош Бјелановић, проф.,с.р.                                  Дејан Недић, дипл. економиста, с.р.